השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם - לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!

אם אתם לפני חקירה\עצורים או כל מקרה חירום ואתם זקוקים לסיוע מיידי השאר הודעה בווטסאפ משרדינו ותקבל מענה 7\24

  עורך דין מעצרים

  מעצר ימים

  שחרור ממעצר דורש יכולות והבנה משפטית הייחודית לעורך דין המומחה בדין הפלילי.

  עורך דין מעצרים – מהו מעצר ימים?

  מעצר 'ימים', או מעצר 'לצורכי חקירה' הוא למעשה מעצר החשוד בראשית ההליך הפלילי, בטרם הוגש נגדו כתב האישום. כשמו כן הוא – מוגבל למספר מרבי של ימים.

  לאחר המעצר הראשוני על ידי צו שיפוטי או על ידי גורמי המשטרה המוסמכים לכך, ניתן לעצור אדם ל24 שעות ואז להביאו להארכת המעצר בפני שופט.

  הארכת מעצר

  הארכת המעצר תתאפשר לאחר שבית המשפט שוכנע שהתנאים בחוק מתקיימים:

  1. קיים חשד סביר לביצוע עבירת עוון/ פשע.
  2. מתקיימת עילת מעצר
  3. לא קיימת חלופה ראויה או במילים אחרות, לא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך שפגיעתה פחותה.

  וכן לאחר שניתנה לחשוד הזכות לטעון להגנתו בעצמו או באמצעות עורך דין המייצג אותו.

  פרק הזמן המרבי למעצר מסוג זה הינו 30 ימים, אלא במקרים חריגים בהם הארכת המעצר כפופה לאישור יועמ"ש ואף בית משפט העליון – לפי משך המעצר הנדרש.

  מעצר ימים אינו כלי ענישה

  להבדיל ממאסר, הרי שלמעצר מטרות ברורות ואינן ענישתו של החשוד.

  עילות המעצר מוגדרות בחוק ובניהן שיבוש הליכי חקירה, התחמקות החשוד מההליכים, מסוכנות ( כאשר ישנו יסוד סביר לחשוש מפגיעה בביטחונו של אדם, ציבור או מדינה) או כאשר מעצרו של החשוד נדרש לשם ביצוע תרגילי חקירה שיכולים להתקיים רק בעת החזקתו במעצר.

  ערר על החלטת מעצר

  בנסיבות מסוימות אותן עורך דין פלילי בעל ניסיון יוכל להעריך כראוי, יהיה ניתן להגיש ערר על החלטת בית המשפט בנוגע להארכת המעצר.

  שחרור ממעצר – תפקידם של החברים והמשפחה התומכת

  העצור עצמו שוהה בתנאים החדשים לו, מפחידים אותו ומבלבלים אותו.

  ההליך כל כך קשה לאדם הנורמטיבי, עד כדי כך שנמצא קשר בין שהייה תחת תנאי חקירה קשים או מעצרים ממושכים ובין מסירת הודאות שווא.

  לכן, דווקא בשלב הזה, חשובה נוכחותו של אדם קרוב אשר ילווה את עצור ויתמוך בו מבחינה רגשית וכן ידאג לצרכיו ככל הניתן, כשלוחו מחוץ לבית מעצר.

  חשיבותו של עורך דין בשלבי המעצר

  כמוסבר מעלה, מעצר הוא אחד מהרגעים בהם אסור לאדם להתפשר על ייצוג איכותי שכן החופש שלו, הזכות המהותית ביותר, נמצאת בסכנה.

  הפרקטיקה והניסיון המשפטי מלמדים שלא תמיד מתחייב המעצר, הדבר נכון גם אם מדובר בעבירות חמורות. בהרבה פעמים קיימות אלטרנטיביות פוגעניות פחות.

  עורך דין המתמחה בדין הפלילי בדגש בייצוג חשודים ונאשמים בהליכי מעצר, יידע לנתח את המצב המשפטי, להצביע על קיומן של חלופות או אף לבקש שחרור מיידי מקום שהמצב מאפשר זאת.

  עורכת הדין שקמה אדרי – המתמחה בדין הפלילי, מעניקה ייצוג מקצועי לחשודים בהליכי המעצר בכל רחבי הארץ, הינה בעלת ניסיון רב והצלחות בהליכי המעצר, לאחר ייעוץ ראשוני היא תדע לפעול על מנת לשמור על זכויות העצור ולפעול לשחרורו.

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  שחרור ממעצר

  במידה ואחד מיקיריכם נקלע למעצר על ידי המשטרה לצורך חקירה ו/או לצורך הגשת כתב אישום יש ליצור קשר באופן מידי עם עורך דין מעצרים המתמחה בתחום זה. משרד עורכי הדין שקמה אדרי מתמחה בניהול תיקים פליליים, בעבירות אשר העונש עליהם הוא מאסר בפועל. לעתים רבות המשטרה מחזיקה חשוד במעצר לצורך חקירה או מחשש לסיכון הציבור או שיבוש הליכי חקירה, אולם מדובר בכלי שהשימוש בו כפוף לחוקים רבים.

  מהו הליך מעצר בהליך פלילי?

  אחד השלבים הקריטיים ביותר בהליך הפלילי, הוא הליך המעצר. מדובר בהליך השולל את חירותו של הנאשם ובמידה רבה הוא יכול לקבוע גם את גורל התיק. הייצוג של עורך דין מעצרים מוסמך ומקצועי, המתמחה בתחום הפלילי, הוא קריטי כבר מהשלב הזה של המעצר והחקירות על ידי המשטרה. מלבד העובדה שעורך הדין יוכל במקרים מסוימים להוביל לשחרור מידי של הנאשם ממעצר, הרי שבמקרים אחרים שזה לא מתאפשר חשוב יהיה לצמצם נזקים אפשריים לכתב האישום והמשפט עצמו עבור עתיד הנאשם. בית המשפט לא שש לעצור נאשמים אלא כן מדובר במקרה חמור, אם יש סכנה לציבור או מי מהציבור או שקיים חשש שהליך החקירה התקין יפגע אלמלא הנאשם ישב במעצר. 

  מהו מעצר ימים ומתי הוא מתבצע?

  מעצר ימים הוא מעצר המיועד לצרכי חקירת הנאשם. זהו מעצר ראשוני המתנהל במקביל לחקירת המשטרה והמטרה שלו היא לאפשר לחוקרים לחקור את החשוד תוך שהוא במעצר וללא שיבושים ועיכובים מיותרים. על פי החוק יש להביא את החשוד בפני שופט תוך 24 שעות מרגע שנעצר וכי בית המשפט רשאי להחליט האם להאריך את תקופת המעצר. לעתים ב5 ימים, לעתים ב15 ימים, תלוי בעילה למעצר ובעבירה שלפיה החשוד נחקר ונעצר. 

  משרד עורכי דין מעצרים לשירותכם

  במקרים רבים ניתן לשחרר את הנאשם מהמעצר באופן מידי או תוך מספר ימים ולמזער את הפגיעה בחירותו עד אשר יוגש נגדו כתב אישום ותוכח אשמתו. כדי לעשות כן חשוב להיות מיוצגים על ידי עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה בתחום. אנו במשרד עורכי הדין שקמה אדרי נייצג אתכם בנחישות רבה לשחרורכם מהמעצר בהתאם לחוק ונסייע בייעוץ וייצוג לאורך ההליך המשפטי במידה וזה יתקיים.

  עורך דין מעצרים שקמה אדרי

  שחרור ממעצר ימים

  אף אחד לא רוצה שישללו ממנו את החירות שלו, אולם אנשים העוברים עבירות פליליות או מהווים סכנה למי מהציבור, עשויים למצוא את עצמם נלקחים למעצר על ידי המשטרה ומעבירים את ימיהם בתוך תא מעצר אפל. שחרור ממעצר יתאפשר על ידי ייצוג איכותי של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה הבקיא היטב בדין ובזכויותיו של החשוד. תוכלו לפנות אל משרד עו"ד שקמה אדרי לפרטים נוספים.

  באילו תנאים ניתן לבצע שחרור ממעצר

  כחלק מהצורך של המשטרה לחקור את החשודים, לעתים צריך להחזיק אותם במעצר. המשטרה עוצרת את החשוד ומחזיקה אותו בתא המעצר בתחנת המשטרה, כאשר מספר פעמים במהלך היום או בהתאם לרצונו של החוקר, הוא חוקר ואוסף נתונים ככל הניתן מן החשוד כדי להמשיך ולקדם את הקשור בתיק. כאמור תוך 24 שעות יובא החשוד מול שופט שיחליט האם לשחררו או להאריך את מעצרו לצרכי חקירה. המעצר יכול להתארך עד 30 יום לכל היותר, אלא אם הוחלט להגיש נגד החשוד כתב אישום ולהעמידו למשפט או שיהיה אישור מיוחד וחתום מטעם היועץ המשפטי לממשלה להאריך את מעצרו מעבר ל30 הימים בחוק. הסיבה העיקרית שבגינה המשטרה מחזיקה חשוד במעצר היא לטובת חקירה מיטיבה של החשוד ומבלי שיסכן וישבש את מהלך החקירה אם יצא לחופשי. כמו כן במידה והנאשם מהווה סכנה לציבור או אדם אחר גם כן יוחזק במעצר.

  מעצר עד תום ההליכים

  לעתים רבות בית המשפט יחפש אחר חלופה אפשרית למעצר כדי לפגוע כמה שפחות בזכויות החירות של החשוד, בוודאי לפני שהוכחה אשמתו. כמו כן לעתים הטענות לא נבדקו במלואן לפני עצירת החשוד וגם במקרה כזה וכן במקרים נוספים עורך דין פלילי מנוסה ממשרד עורכי הדין שקמה אדרי יוכל לפעול לשחרור החשוד מהמעצר באופן מידי.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם

  לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support