השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם - לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!

אם אתם לפני חקירה\עצורים או כל מקרה חירום ואתם זקוקים לסיוע מיידי השאר הודעה בווטסאפ משרדינו ותקבל מענה 7\24

  חקירה פרטית

  חקירה פרטית ככלי לחימה בידי סניגור אקטיבי

  ישנם מצבים בהם חקירה פרטית איכותית יכולה לסייע לסניגור להכריע את גורל התיק הפלילי.

  מהם הם אותם המצבים? כיצד יש להיעזר בשירותיו של חוקר פרטי? ואיך עושים שימוש נכון בתוצרי החקירה?

  להלן המדריך למשתמש:

  למה חקירה פרטית ולא רק חקירה משטרתית?

  כל תיק פלילי מתחיל בחקירה, אם בשל תלונה ישירה שהתקבלה במשטרה או חשד שהגיע בדרך אחרת ליחידה החוקרת. על גורמי המשטרה החובה לחקור את החשדות באמצעות כלל הכלים העומדים לרשותם: עליהם לתחקר את העדים, לצאת לשטח ולאסוף ממצאים , ולחפש ראיות פורנזיות. בתיקי חקירה מורכבים ישנו פרקליט מלווה שתפקידו להצביע על ראיות שיש לאסוף ועל אופן האיסוף שלהן. למידע נוסף לגבי שחרור ממעצר צרו איתנו קשר.

  ככל שהחקירה של המשטרה תהיה מקיפה ומקצועית, כך תתבהר התמונה העובדתית.

  מחדלי חקירה עלולים לפגוע במסקנות שהתקבלו – כך יכולה להיפסל ראיה חשובה שנאספה לא כדין, יכול חף מפשע למצוא עצמו אשם בגלל 'פספוס' של ראיה מזכה, או לחילופין יכול תיק פלילי להיסגר אם לא נמצאה ראיה מרשיעה מבוססת מספיק.

  אם כך, ישנם מקרים שבהם ימליץ עורך הדין להיעזר בשירותיו של חוקר מנוסה אשר באמצעותו יהיה ניתן לבסס את טענות החשוד ולהוביל לתוצאה הרצויה, זאת מבלי להסתכן ו'לסמוך' על גורמי החקירה המשטרתית שיעשו את עבודתם בצורה הטובה ביותר.

  חקירה פרטית – מתי?

  חקירה פרטית זה כלי משמעותי אולם דורש משאבים כלכלים, על כן לא כל תיק פשוט דורש הפעלת חוקר פרטי. בחקירה חשוב שיהיה איתכם נציג ממשרד עורכי דין פלילי שמבין בתחום.

  ניתן לומר באופן כללי שיש להיעזר בחוקר פרטי בתיקים מורכבים של גרסה מול גרסה, או כאשר נדרשות פעולות איסוף ראיות שאותן יש לבצע באמצעות אמצעים מיוחדים או על ידי מיומנות שיש רק לחוקר פרטי בעל ניסיון.

  עורך דין בעל ניסיון יכול לזהות את המצבים בהם יש להיעזר בחוקר פרטי, ובעבודה משותפת של עורך הדין עם החוקר יוכלו השניים להפיק תוצאות שיש ביכולתן להכריע את גורל התיק הפלילי.

  החוקר השיג ראיות טובות, כיצד יש להשתמש בהן?

  מדובר על שאלה אסטרטגית וחשובה שכן שימוש לא נכון בראיות יכול אפילו לפגוע באינטרס ההגנה.

  עורך דין מקצועי ובעל ניסיון ידע באיזה שלב בהליך להשתמש בראיה, האם לעשות זאת בשלבי החקירה הראשונים מתוך כוונה לסגור את התיק הפלילי או שיש דווקא לבחור להפתיע עם הטחת הראיה במסגרת ההליך העיקרי.

  בכל מקרה, שימוש בראיה שהושגה צריך שיעשה באופן מקצועי תוך הסתכלות רחבה והבנת המשמעויות המשפטיות של אותה ראיה. אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי עבירת סמים פנו אלינו עוד היום.

  לעורכת הדין שקמה אדרי – המתמחה בדין הפלילי, ניסיון רב בניהול תיקים מורכבים וכאלה שדרשו סיוע של חוקר פרטי. במסגרת התיקים בהם ייצגה, הצליחה לעשות שימוש בראיות שנמצאו כדי לנקות את שמו של החשוד ולסגור את התיק כנגדו.

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם

  לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support