facebook whatsapp youtube
צור קשר

נהיגה בשכרות

author
date
13.03.2022
time
1 דקות קריאה
מאמרים נוספים בנושא:

מהי עבירת השכרות?

נהיגה בשכרות מוגדרת כיום במצב בו נוהג אדם כשב 100 מיליליטר מדמו התגלו מעל 50 מיליגרם אלכוהול או לחילופין התגלה 290 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

החוק מבחין בין נהג וותיק לבין נהג שבשל ניסיונו הקצר או התפקיד שהוא ממלא יש להחמיר איתו

נהג הנמנה על האוכלוסייה המיוחדת יחשב שיכור באם ימצא 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

הנמנים על קבוצת האוכלוסייה המיוחדת הם: נהגים חדשים, נהגים שטרם מלאו להם 24 שנים, נהג אשר נוהג ברכב מסחרי או ברכב עבודה שמשקלם הכולל המותר לפי רישיון הרכב עולה על 3500 ק"ג. נהג  ברכב ציבורי.

בדיקת נשיפה

הינשוף הינו מכשיר שבאמצעותו ניתן לבדוק את רמת האלכוהול בגוף החשוד. במסגרת הבדיקה נדרש החשוד לנשוף פעמיים לתוך מכשיר, כלומר לא מתבצעת בדיקה חודרנית.

התוצאות של הבדיקה מגיעות תוך זמן קצר.

על אף שנדמה כי מדובר בבדיקה מדוייקת, הרי שבפועל יש כללים רבים לאופן הפעלתה, שמבלי התקיימות של כולם נפגמת אמינות התוצאה.

על עורך דין תעבורה מנוסה לבחון את חומר החקירה לעומק ולזהות את הכשלים באופן ניהול הבדיקה.

המסרב לביצוע בדיקה, או מי שמכשילה במכוון – יחשב כשיכור.

סמכות לעיכוב על מנת לבצע בדיקה

שוטר יכול לעצור כל נהג לביצוע בדיקת ינשוף ואין כל צורך בחשד סביר לשם כך.

פסילה מנהלית

נהג שנתפס בשכרות, יקבל פסילה מנהלית של 30 ימים ואם גרם לתאונה יתכן שגם ל60 ימים או יותר.

ביכולתו להשמיע את טענותיו כנגד הפסילה במסגרת שימוע, זכותו להיות מיוצג בהליך זה על ידי עורך דין .

עונש על עבירת שכרות

עונש המינימום על עבירת שכרות הוא שלילת רישיון הנהיגה לשנתיים.

בתי המשפט נוהגים להקפיד על ענישה ממשית על מנת ליצור הרתעה ולהתמודד עם תופעה זו שמביאה לפגיעה בחיי אדם.

חרף האמור, לבית המשפט ישנה סמכות לסטות מהעונש במקרים חריגים, ומכאן החשיבות בבחירת עורך דין תעבורה מיומן ומקצועי

מדיניות הענישה

עו"ד נהיגה בשכרות, שקמה אדרי, מסבירה כי בתי המשפט נוהגים להחמיר בענישה במקרים בהם נהגים נמצאו שיכורים, קל וחומר אם הדבר הוביל לתאונה.

הרציונל מאוחרי הגישה המחמירה הוא, שנהיגה בשכרות עלולה להשפיע לרעה על מהלך הנהיגה ולהביא לכך שגם נהיגה פשוטה בתנאים אידיאלים, הופכת להיות מאתגרת ומסוכנת, לא בכדי מכנים בתי המשפט את הנהגים השיכורים כ"פצצה מתקתקת".

יתרה מכך, בצר לנו ישנם המון תאונות דרכים המובילות לאבדות בכל שנה, אולם כאשר מדובר בתאונה שמעורב בה נהג שיכור, היחס הוא שונה לחלוטין.

למעשה, ההבנה היא כי נהג שיכור נכנס למצב הסכנה במודעות, אולי אף יצר אותו בעצמו.

לאור הדברים הללו, תאונה כאמור עומדת בדרגה שונה לחלוטין מדרגה בה עומדת תאונת דרכים רגילה.

יפים בהקשר זה דברי בית המשפט בת"פ (מחוזי ב"ש) 35051-10-11 מדינת ישראל נ' שחר גרידיש :

"כל אחד יודע שאם שותים לא נוהגים וכל אחד מודע לסכנת תאונות הדרכים ולתוצאותיהן הנוראות. ומי שבכל זאת נוהג ברכב כשהוא שיכור, מסכן את הציבור בצורה חמורה, שביחס אליה אין מקום להבנה או לסובלנות.

הנאשם הרג שני בני אדם. שני עולמות מלאים. דמיהם זועקים מן האדמה. וגם זעקות משפחותיהם ויקיריהם מהדהדות. ולחומרת תוצאות מעשי הנאשם יש לתת משקל בקביעת העונש."

יחד עם האמור, גם לעבירת 'נהיגה בשכרות' יש דרגות חומרה.

כלומר, כמות אלכוהול נמוכה, ודאי פחות חמורה מכמות אלכוהול גבוהה.

ישנה גם חשיבות לזמן שחלף מהמועד בו נצרך האלכוהול, וגם לנסיבות צריכת האלכוהול יכולות להיות השפעה על הענישה בסוף ההליך.

בכדי לבחון את המצב לעומק מומלץ להיעזר באיש מקצוע, עו"ד נהיגה בשכרות שמתמחה במיוחד בעבירות מהסוג הזה, ולא להתפשר על פחות.

איך בוחרים עורך דין תעבורה לעבירות שכרות?

כפי שראינו, מדובר בתחום שדורש ניסיון מיוחד והתמחות ספציפית בתקנות התעבורה.

משרד עורכי דין פלילי בניהולה של שקמה אדרי הינו בעל ידע אקדמי נרחב בתחום זה, ניסיון רב בייצוג בבתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ ואף ייצגו בעבר בתיקים בעלי פרופיל ציבורי גבוהה כדוגמת תיקי גרימת מוות ברשלנות.

במקרה הצורך – נשמח לתת יעוץ.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות מייצג לקוחות אשר נחשדים בעבירה זאת. היא נחשבת לחמורה וקצין משטרה יכול לשלול רישיון בגינה. בדיקת העבירה נעשית במיידית כאשר קיים חשד למצב שכרות. כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין מומחה בנושא. שקמה אדרי משרד עורכי דין עוסק בתחום וניתן לקבל אצלו מידע בעל ערך.

עורך דין נהיגה בשכרות יעיל ומיומן

עורך דין נהיגה בשכרות ילמד כל תיק לגופו ועל פי הממצאים בו יגבש תכנית הגנה על לקוחו. רשויות האכיפה והמשפט מייחסות לעבירה זאת חומרה יתרה והדבר מתבטא בין היתר בענישה. שלילת רישיון על ידי קצין משטרה נועדה להוריד במיידית את הנהג מהכביש. המשטרה בודקת את ההיתכנות לעבירה באמצעות מכשיר הינשוף. השוטר מורה לנהג לנשוף לתוך פיה מיוחדת המחוברת לערכה המסוגלת לזהות הימצאות אלכוהול בדם. במידה והכמות עולה על התקן המותר יירשם דו"ח לנהג. לצד בדיקה זו, מבצע השוטר בדיקות נוספות, כדוגמת בדיקת מאפיינים כמו: עמידה ויציבות, הליכה על קו ישר, הבאת אצבע לאף, צורת דיבור, לבוש והתנהגות. כאשר הפוגע נתבע אזי העונשים על נהיגה בשכרות חמורים ויכולים להגיע  לפסילת רישיון בפועל, להאשמה בהריגה במקרה של תאונות עם הרוגים ועוד.

עו"ד נהיגה בשכרות

עורך דין תעבורה יכול לסייע במקרים שונים. לעיתים, הבדיקה איננה נערכת כראוי, או שמתברר כי המכשיר אינו תקין ובנסיבות אחרות. צריך לציין, כי גם כמות אלכוהול קטנה נחשבת אף היא לעבירה של נהיגה בשכרות גם אם היא מעט מעל לתקן המותר. הענישה במקרה כזה נועדה להרתיע ולכן, העונש הינו גורף. הוא ירצה לערער על הבדיקה ואז לבקש החזרת הרישיון לאחר תקופת המתנה, שלרוב, נמשכת כ 30 ימים.

משרד בעל תשתית מעולה

שקמה אדרי משרד עורכי דין מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ סבלני, הגנה משפטית, ליווי ככל הנדרש, מחירים נוחים ועוד. מנהלת אותו עורכת דין בעלת ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים ממתן שירותים איכותיים ללקוחות רבים לאורך שנים ועוד. היא תשמח לשרת אחרים.

עורך דין נהיגה בשכרות יעיל ומיומן

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    form-image form-image