השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם - לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!

אם אתם לפני חקירה\עצורים או כל מקרה חירום ואתם זקוקים לסיוע מיידי השאר הודעה בווטסאפ משרדינו ותקבל מענה 7\24

  חישוב ימי פסילה

  הרבה נהגים טועים לחשוב שעונש הפסילה אשר הוטל עליהם מתחיל להיספר אוטומטית כאשר הפסילה נכנסת לתוקף, זאת מבלי שהם יפקידו את רישיון הנהיגה שלהם. מדובר בטעות קריטית כי כאשר יבקשו לסיים את הפסילה ו'לקבל' את רישיון הנהיגה ללא כל הגבלות, הם יופתעו לגלות שעליהם להפקיד את רישיון הנהיגה ולרצות את עונש הפסילה מחדש.

  בהתקיימותן של נסיבות מסוימות, יוכל עורך דין המתמחה בדיני תעבורה לסייע ולמנוע מהנהג לרצות את עונשו בשנית.

  ממתי מתחילים לספור את מניין ימי הפסילה?

  על פי תקנות התעבורה נדרש נהג שהוטלה עליו פסילה, להפקיד את רישיון הנהיגה שלו.

  במידה והוכח כי רישיון הנהיגה אבד או הופקד כבר בבית המשפט כחלק מריצוי העונש בתיק אחר, נדרש הנהג להצהיר על כך חלף מסירת הרישיון עצמו.

  חשוב לדעת כי מירוץ תקופת הפסילה יתחיל מיום שהרישיון הופקד או לחילופין מהיום שהומצאה ההצהרה לרשות שהטילה אותה, זאת חרף העובדה שהפסילה עצמה כבר נכנסה לתוקף.

  מכאן למעשה יגלה נהג שלא הפקיד את רישיון הנהיגה שלו כדרוש – שגם אם פעל בכפוף לעונש הפסילה שהוטל עליו ולא נהג בפועל למשך הזמן שנקבע, הרי שמניין ימי הפסילה כלל לא החל ויהיה עליו להפקיד את רישונו או לחילופין להצהיר כדי להתחיל למנות את ימי הפסילה מחדש.

  האם ניתן לחשב את ימי הפסילה ממועד קודם?

  בעבר, היו הנהגים אשר טעו ולא הפקידו את רישיונם כנדרש, פונים לבתי המשפט לתעבורה בבקשה לחשב את ימי הפסילה ממועד קודם. אולם היום, אפשרות זאת חסומה בפניהם לאור פסיקתו של בית המשפט העליון ולפיה הסמכות לחשב את מניין ימי פסילת רישיון מסורה לרשות הרישוי כאשר הביקורת השיפוטית על החלטתה נתונה בידי בית המשפט לעניינים מנהליים במסגרת הגשת עתירה – הליך מסרבל שכרוך בתשלום אגרה גבוהה.

  באמרת אגב קבע בית המשפט העליון שבמצב בו רישיון הנהיגה נלקח על ידי שוטר במהלך חקירתו של הנהג ( להבדיל ממצב שבו רישיון הנהיגה הופקד כחלק מהליך אחר או אבד) – הרי שאין הנהג חייב בהמצאת תצהיר חלף הפקדת הרישיון ויש לחשב את מניין ימי הפסילה מאותו המועד. אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין פלילי עבירת סמים הגעתם למקום הנכון.

  מה עלי לעשות עם הטלת פסילה על רישיון הנהיגה שלי?

  עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יוכל לנתח עבורכם את המצב המשפטי בו אתם נמצאים, לייעץ לכם אודות הפעולות שעליכם לעשות כדי למנוע טעויות שיפגעו ברישיון הנהיגה שלכם, ובמקרה הצורך יוכל לבחון דרכים לביטול הפסילה או לחילופין לחישוב מניין הפסילה ממועד קודם.

  לעורכת הדין שקמה אדרי – המתמחה בדין הפלילי ובתעבורה, ניסיון רב בהליכים אל מול רשות הרישוי ככלל ובבקשה לחישוב ימי פסילה בפרט.

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום. למידע נוסף לגבי שירותיו של עורך דין פלילי בתל אביב צרו איתנו קשר.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם

  לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support