השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם - לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!

אם אתם לפני חקירה\עצורים או כל מקרה חירום ואתם זקוקים לסיוע מיידי השאר הודעה בווטסאפ משרדינו ותקבל מענה 7\24

  מחיקת רישום פלילי

  רישום פלילי יכול להכתים באופן משמעותי את שמו של האדם הנורמטיבי, הגם אם מדובר במעידה חד פעמית או אף אם מדובר בחקירת סרק שנסגרה זה מכבר. הרישום עלול להכביד על האדם המעוניין לנהל אורח חיים תקין, למנוע ממנו לקבל רישיון לנשיאת נשק אישי ואף למנוע ממנו לעסוק במקצועות מסוימים. מחיקת הרישום הפלילי וניקיון שמו של האדם תאפשר לו להתגבר על המכשול בדרך לחיים נורמטיביים ותקינים. למידע נוסף הקשור למשרד עורכי דין פלילי צרו איתנו קשר.

  ההבדל בין רישום פלילי למרשם המשטרתי

  הרישום הפלילי מחיל בין היתר את כל ההרשעות והעונשים שקיבל אדם בבית משפט בשל עבירות פשע ועוון. צווי מבחן, צווים בדבר התחייבות להימנע מעבירה וצווי שירות לתועלת הציבור (אף אם ניתנו ללא הרשעה) – שניתנו עקב עבירה.

  להבדיל מהאמור מעלה,  המרשם המשטרתי מחיל תיקים המצויים בהליכי חקירה, תיקים שנפתחו וטרם ניתנה החלטת בית המשפט בעניינם, הליכים שעוכבו, ואפילו תיקים סגורים.

  מכאן, שתיקים אשר נסגרו מפאת " נסיבות העניין אינן מצדיקות העמדה לדין" ו"היעדר ראיות מספיקות" יישארו במרשם המשטרתי ויכבידו על הנושא אותם.

  האם ניתן 'למחוק' רישום משטרתי?

  למעשה, לא מדובר ב'מחיקה' ממשית של הרישום הפלילי, אך בדרכים מגוונות ניתן לשנות את הרישום ולנקות את שמו של החשוד או הנאשם ולאפשר לו לממש את חייו ללא הגבלות:

  • כך לדוגמא על ידי הגשת בקשת חנינה , מוסמך נשיא המדינה לקצר את תקופות ההתיישנות והמחיקה של הרישום הפלילי.
  • בנסיבות מסוימות, ניתן להגיש ערר לשינוי עילת הסגירה (כך שהתיק ייסגר מחוסר אשמה ו'ימחק' מהמרשם המשטרתי).
  • בין היתר, יילקחו בחשבון: נסיבות אישיות, חלוף הזמן מרגע ביצוע העבירה, רישום משטרתי קודם, טיב וחומרת עבירה ועוד.

  לסיכומו של דברבקשת החנינה כמו גם בקשה למחיקת רישום משטרתי הינן בקשות מהותיות שיש בכוחן להשפיע רבות על מי שנושא את הרישום, בבקשות אלו מומלץ לפנות לעורך דין פלילי תל אביב.

   עו"ד הדין שקמה אדרי המתמחה במשפט הפלילי, הינה בעלת ניסיון רב והצלחות מוכחות בבקשות לשינוי עילת סגירה, היא תדע לנתח את המצב המשפטי ולהצביע על הנסיבות אשר בגינן ייעתר הגורם המוסמך לשנות את עילת הסגירה ולנקות את שמו של המבקש.

  האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי, יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ראשונית בחינם

  לכל שאלה משרדינו ישמח לעזור!
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support